Denoncohet zhdukja e një turisti polak në Ksamil: U fut në ujë dhe më pas…

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Denoncohet zhdukja e një turisti polak në Ksamil: U fut në ujë dhe më pas…

Një turist nga Polonia eshte zhdukur ne ujerat e detit Jon, teksa ishte futur te notonte ne bregun e Ksamilit.

Ngjarja eshte denoncuar ne polici nga nje turiste polake, 29-vjecarja me iniciale D.R.

Advertisement

Ajo deklaroi para efektiveve se turisti 74-vjecar me iniciale Z.K, eshte futur ne uje ne Ksamil dhe nuk ka dal më.

Më datë 27.06.2021, rreth orës 20:00, në Komisariatin e Policisë Sarandë, është paraqitur shtetasja polake D. R., 29 vjeçe, e cila ka kallëzuar se sot, rreth orës 10:30, shtetasi polak Z. K., 74 vjeç, është futur në det, në Ksamil, Sarandë dhe nuk ka dalë akoma.

Advertisement

Shërbimet e Policisë vijojnë kërkimet për gjetjen e shtetasit Z. K.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy