Disa fshatra pa energji elektrike në Ballsh/ Shkak shpërthimi në kabinë si pasojë e një defekti

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Disa fshatra pa energji elektrike në Ballsh/ Shkak shpërthimi në kabinë si pasojë e një defekti

Disa fshatra të njësive administrative Qendër dhe Aranitas si dhe disa lagje të qytetit të Ballshit kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e shpërthimit të tre kabinave elektrike.

 

Sipas burimeve shkak është bërë një defekt teknik, ndërsa ende nuk dihen dëmet e shkaktuara.

 

Advertisement

Shpërthimet e njëpasnjeshme kanë ndodhur pranë kabinave elektrike në zonën e tecit pranë ish-Uzinës së Ballshit.

 

Grupet e OSHE-së ndodhen në terren për të bërë të mundur kthimin e energjisë elektrike.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy