Dita e Mësuesit/ Dominojnë lulet, por nuk mungojnë dhuratat e shtrenjta

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dita e Mësuesit/ Dominojnë lulet, por nuk mungojnë dhuratat e shtrenjta

Me lule dhe dhurata në duar nxënësit në të gjithë shkollat e vendit iu drejtuan që në orët e para klasave të tyre për të uruar ne kete 7 mars, mesuesit.

 

Mesimi eshte zhvilluar i reduktuar ndersa ne cdo institucion arsimor ka dominuar atmosfera festive .

 

Advertisement

As këtë vit nuk kane munguar lulet per mesuesit por edhe dhuratat e shtrenjta si bizhuterite apo vlerat monetare.

 

Dita e mesuesit e ka zanafillën që nga 7 marsi i vitit 1887 kur në qytetin e Korçës  u hap mësonjëtorja e parë shqipe.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy