Drejtori i policisë bullgare konfirmon: 50 pasagjerët në autobusin që u dogj ishin me origjinë shqiptare

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Drejtori i policisë bullgare konfirmon: 50 pasagjerët në autobusin që u dogj ishin me origjinë shqiptare

Drejtori i përgjithshëm i policisë bullgare Stanimir Stanev në një prononcim për Deutsche Welle ka deklaruar se në autobusin e përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm po udhëtonin 52 pasagjerë.

Ai ka deklaruar se 50 pasagjerët kanë qenë me origjinë shqiptare ndërsa dy shoferët ishin me origjinë maqedonase.

“Sipas informacioneve të para 52 pasagjerë ishin duke udhëtuar me autobusë, përfshirë dy shoferë me kombësi maqedonase dhe 50 pasagjerë me kombësi shqiptare”, ka thënë ai.

Edhe nga Ambasada e Maqedonisë së Veriut në Bullgari kanë konfirmuar për bTV se shumica e pasagjerëve në autobusë ishin nga Maqedonia e Veriut.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy