Dy vatra zjarri në Mirditë/ Në Orosh, situata problematike

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dy vatra zjarri në Mirditë/ Në Orosh, situata problematike

Dy vatra zjarresh janë aktivizuar në Mirditë. Në Kodër Rrëshen sipas shërbimit zjarrfikës vatra është drejt izolimit. Ndërsa në fshatin Orosh situata është problematike pasi flakët kanë përfshirë masivin me pisha, dhe rrezikohen banesa.

Shërbimi zjarrfikës i Mirdites bën me dije se forcat në terren janë të pamjaftueshme në krahasim me intensitetin e flakëve, ndërsa kërkon ndihmën e ushtrisë dhe nderhyrjë të mudshme nga ajri.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy