E fundit/ Rakip Suli thirret sërish nga SPAK

Pinterest LinkedIn Tumblr +
E fundit/ Rakip Suli thirret sërish nga SPAK

Kreu i Bashkisë së Kamzës, Rakip Suli është paraqitur sërish këtë të mërkurë në SPAK. Kjo është hera e dytë që kryebashkiaku i Kamëz është paraqitur në ambientet e SPAK, në një hark kohor prej dy ditësh.

 

Këshilltarët Bashkiakë të koalicionit “Bashkë Fitojmë” kallëzuan në shtator , kryetarin e bashkisë se Kamzës, Rakip Suli. Opozita i është referuar gjetjeve të raportit të kKLSH, i cili vë në dukje mungesën e përditësimit të të dhënave nga kjo bashki për pronat e saj dhe lejet e ndërtimit.

 

Advertisement

Këshilltarët e djathtë po ashtu ngrënë pretendimet për probleme me marrjen e përfitimit prej 3 për qind që i takon bashkisë, për strehimit social.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy