Erërat e forta, pezullohet lundrimi për peshkarexhat në Vlorë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Erërat e forta, pezullohet lundrimi për peshkarexhat në Vlorë

Erërat e forta kanë bërë që të pezullohet lundrimi për për anijet e vogla dhe peshkarexhat në Vlorë. Raportohet se era fryn me shpejtësi deri në 25m/s dhe deti me lartësi deri në 7 ballë. Kushtet e motit kanë bërë që kapiteneria e portit të Vlorës të njoftoj të gjitha mjetet lundruese që të qëndrojnë në vendet ku janë të mbrojtura.

 

Ndërkohë, trageti i linjës Vlorë- Brindisi ka dalë në det të hapur pasi qëndrimi i tij në kalatë rrezikon përplasjen.

 

Advertisement

Parashikohet që dallgët e larta të jenë prezente dhe gjatë ditës së shtunë.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy