Gazetari: A janë të rastësishme vdekjet e shqiptarëve në Kroaci, Tetovë e Bullgari?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Gazetari: A janë të rastësishme vdekjet e shqiptarëve në Kroaci, Tetovë e Bullgari?

Gazetari Enver Robelli ka bërë një shkrim për tragjedinë e fundit të ndodhur në Bullgari.

Ai ngre pikëpyetje nëse këto tragjedi ku po vdesin shqiptarët, janë të rastësishme:

“Rreth 50 të vdekur në një aksident autobusi në Bullgari, me gjasë shumica shqiptarë.

Dhe shtrohet pyetja: a është rastësi edhe kjo fatkeqësi?

Advertisement

A ishte rastësi aksidenti në Kroaci gjatë verës, ku vdiqën 10 shqiptarë?

A ishte rastësi djegia e spitalit të Covid-19 në Tetovë?”

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy