Gjykata lë në burg 4 rumunët, po transportonin drogën me Camper drejt Greqisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Gjykata lë në burg 4 rumunët, po transportonin drogën me Camper drejt Greqisë

Gjykata e Vlorës la në burg 4 rumunët e arrestuar pak ditë më parë në Vlorë, në kuadër të operacionit Camper, pasi në rulotët, me të cilët ata po udhëtonin, u gjetën 260 kilogramë kanabis.

 

Ata u mbajtën në monitorim dhe u ndaluan në “Qafë-Botë” nga policia, ndërsa transportonin me kamper lëndën narkotike me destinacion Greqinë.

 

Advertisement

Të arrestuarit kamufloheshin si turistë, për të bërë të mundur transportin e drogës, ndërsa merrnin me qira kampera luksozë.

 

Policia ndërkohë identifikoi dhe shpalli në kërkim trafikantët shqiptarë, të cilët porositën ngarkesën e drogës.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy