Bëni Like Struga.info në Facebook


Hapet “Rruga e Arbrit”, në Korçë shqetësim ndërprerja e shpeshtë e energjisë në fshatra

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Hapet “Rruga e Arbrit”, në Korçë shqetësim ndërprerja e shpeshtë e energjisë në fshatra

Situata me reshjet e dëborës këtë të dielë në Qarkun Dibër paraqitet e qetë. Në aksin rrugor bypass-Qafë Murrizë-Klos, qarkullimi i mjeteve ka vijuar normalisht dhe nuk ka mjete të bllokuara.

 

Dhjetëra automjete u bllokuan si pasojë e reshjeve intensive të borës pasditen e të shtunës në rrugën e Arbrit. Disa makina rrëshqitën nga ngrica e dolën nga rruga.

 

Advertisement

Por në disa akse situata vijon të jete problematike. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se në aksin Qafë Thore-Theth vijon rënia e ortekëvee duke krijuar vështirësi për kalimin e mjeteve dhe se dendësia e dëborës ka shkuar mbi 1 metër.

 

Ndërkohë në qarkun e Korçes ka pasur reshje debore gjatë natës. qarkullimi i mjeteve vijon normalisht dhe nga ana e bashkisë epo punohet ne mjete borepastruese dhe fadroma.

 

Advertisement

Për banorët problem vijon të mbetet energjia elektrike, e cila ka ndërprerje të shpeshta.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy