Humbi garën në Bashkinë e Elbasanit/ Boçi: Falenderoj ata që më votuan, rezultati mbart shumë elementë të kontestueshëm

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Humbi garën në Bashkinë e Elbasanit/ Boçi: Falenderoj ata që më votuan, rezultati mbart shumë elementë të kontestueshëm

Kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë për Bashkinë e Elbasanit Luçiano Boçi ka reaguar pas shpalljes së rezultatit final, ku fitues doli kandidati i PS Gledian Llatja.

 

Boçi në një reagim në rrjetin social ka falenderuar të gjithë ata që e kanë votuar, por nuk i ka kursyer akuzat duke thënë se procesi ka pasur problematika.

 

Advertisement

E keqja është institucionalizuar tashmë në vendin  tonë dhe pajtimi me të shpresoj të jetë thjesht një episod, thekson Boçi në reagimin e tij.

 

Me mirënjohje dua të falenderoj të gjithë qytetarët, banorët e bashkisë së Elbasanit që dolën sot për të votuar.

 

Advertisement

Dua të falenderoj të gjithë ata që më besuan dhe më mbështetën me pasionin për ndryshimin.

 

Dua të falenderoj gjithashtu të gjithë vëzhguesit, komisionerët, drejtuesit politikë dhe bashkëpunëtorët e mi të afërt me të cilët ndamë këtë rrugëtim të vështirë, por të bukur, i cili më afroi edhe më tej me qytetarët e mi dhe me qytetin të cilit i përkas.

 

Advertisement

Rezultati i këtyre zgjedhjeve mbart një numër elementësh të kontestueshëm, që media i dëshmoi dhe konfirmoi në Elbasan përgjatë kësaj dite.

 

E keqja është institucionalizuar tashmë në vendin  tonë dhe pajtimi me të shpresoj të jetë thjesht një episod.

 

Advertisement

Njeriu nuk resht asnjëherë së luftuari më të!

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy