I dënuar 5 herë për përdhunim, vrasje e vjedhje/ Zbardhet e shkuara kriminale e Dan Hutrës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
I dënuar 5 herë për përdhunim, vrasje e vjedhje/ Zbardhet e shkuara kriminale e Dan Hutrës

Është zbardhur e shkuara kriminale e vrasësit serial Dan Hutra.

 

Ai sot vrau me armë Etleva Kurtin në Kamëz dhe motën e kunatën e ish bashkëshortes në Paskuqan.

 

Advertisement

Po ashtu, plagosi ish bashkëshorten dhe nënën e saj si dhe të dashurën që kishte aktualisht.

 

Por Dan Hutra nuk është një emër i panjohur për policinë. Ai sëfundmi është liruar nga burgu në 16 shkurt, ndërsa ka qenë edhe më parë i dënuar për vepra të ndryshme penale, por sërish ka arritur të dalë.

 

Advertisement

Hutra është arrestuar në 20 maj 2003 nga policia e Devollit për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë”.

 

Më pas, është vënë në pranga në datën 10 dhjetor 2007 për vrasjen e bashkëshortes së parë Dafina Havalja.

 

Advertisement

Në datën 7 dhjetor 2021 është arrestuar në Durrës për vjedhje banesash.

 

Në datën 1 shkurt 2022 është arrestuar po në Durrës për tentativë të vjedhjes së banesave.

 

Advertisement

Ndërsa në datën 16 qershor 2022 u arrestuar nga efektivët e komisariatit numër 5 në Tiranë për dhunë në familje, pas denoncimit të bërë nga ish bashkëshortja Elena Hysa, që sot mbeti e plagosur.

 

Dan Hutra arriti të dilte pak ditë më parë pas tërheqjes së denoncimit nga ish bashkëshortja, ndonëse Gjykata e Apelit kishte marrë vendimin në datën 14 shkurt 2023 që ai të qëndronte në qeli.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy