I dënuar nga Turqia me 10 vite burg, arrestohet në Kapshticë 50-vjeçari

Pinterest LinkedIn Tumblr +
I dënuar nga Turqia me 10 vite burg, arrestohet në Kapshticë 50-vjeçari

Policia Kufitare në Kapshticë ka arrestuar një 50-vjeçar, i cili ishte dënuar nga autoritetet turke me 10 vjet e 2 muaj burgim, për prodhim dhe shitje të narkotikëve.

Policia njofton se në hyrje të Shqipërisë u arrestua Seksioni për Hetimin e Narkotikëve i DVP Korçë, me qëllim ekstradimin në Turqi, shtetasi turk:

Mehmet Akman, 50 vjeç, lindur në Turqi dhe banues në Holandë.

Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Lartë e Stambollit, e ka dënuar me 10 vjet e 2 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, parashikuar nga Kodi Penal turk.

Advertisement

Vijojnë procedurat për ekstradimin e 50-vjeçarit, në Turqi./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy