I dogjën BENZ-in para vilës/ Flet biznesmeni i hidrokarbureve: Kush më njeh e di që s’kam probleme

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Flakët e zjarrit shkrumbuan makinën e 66-vjeçarit Ndue Pjetrushi, një biznesmen hidrokarburesh në Lezhë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 4 të mëngjesit, ndërkohë që mjeti tip “Benz” ishte i parkuar në anë të rrugës, para shtëpisë dykatëshe të biznemenit.

Advertisement

66-vjeçari, i cili ushtron prej vitesh aktivitetin tregtar të hidrokarbureve Shqipëri-Kosovë, u shpreh për mediat se nuk ka konflikt me njeri dhe kërkoi që hetimet të zbulojnë nëse zjarrvënia ishte e qëllimshme.

NDUE PJETRUSHI

BIZNESMEN

Advertisement

“Rreth orës 4 pa 10 kam dërgjuar një shpërthim. Kam dalë në ballkon dhe kam parë makinë duke u djegur. Në moment kam lajmëruar policinë. Erdhi dhe zjarrfikësja, e fikën zjarrin dhe kaq ishte. Nuk kam asnjë konflikt me askënd. Kush më njeh, e di që nuk jam i problemeve. Kam biznes transport nafte Shqipëri-Kosovë. Unë për vete nuk dyshoj, mund të jetë edhe e qëllimshme, dhe që ka marrë vetë. Unë nuk jam specialist, por e nxjerr hetimi.”

Nga ana e policisë kanë nisur hetimet dhe paraprakisht dyshohet se zjarri mund të jetë shkaktuar nga defekte të makinës.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy