I moshuari hidhet në rrjedhën e lumit Drino në Gjirokastër

Pinterest LinkedIn Tumblr +
I moshuari hidhet në rrjedhën e lumit Drino në Gjirokastër

Një i moshuar është vetëhedhur në rrjedhën e lumit Drino në Gjirokastër në afërsi të Urës së Subashit.

Falë ndërhyrjes në kohë të Shërbimit Zjarrfikës dhe Policisë së Shtetit u bë i mundur shpëtimi i tij dhe më pas transportimi drejt spitalit “Omer Nishani”. 80-vjeçari është identifikur si Prokop Marku nga fshati Hundëkuq.

Advertisement

Ai ka pësuar dëmtime të lehta dhe thyerje gjymtyrësh. Arsyet që e shtynë të moshuarin drejt këtij akti nuk dihen ende.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy