I shpallur në kërkim nga dëshmitë e Dumanit, Suel Çela kërkon ndryshim të masës së sigurisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
I shpallur në kërkim nga dëshmitë e Dumanit, Suel Çela kërkon ndryshim të masës së sigurisë

Këtë të martë Suel Çela i është drejtuar Gjykatës së Posaçme me kërkesë për të ndryshuar masën e sigurisë. Nga arratia, i kërkuari nga drejtësia shqiptare për disa ngjarje kriminale ka kërkuar lehtësim të masës së caktuar. Aktualisht atij i është caktuar masa “arrest me burg”.

 

 

Shpallja në kërkim e Suel Çelës erdhi pas dëshmive të të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani. Ky i fundit deklaroi para hetuesve se Çela kishte porositur vrasjen e biznesmenit Lulzim Masha pranë liqenit artificial.

Advertisement

 

Suel Çela rezulton i shpallur në kërkim që nga maji i vitit të kaluar, ndërsa dyshohet dhe si porositës i vrasjes së Elton Kilës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy