“Inceneratorët dhe “Mali i Tiranës”, dy faqe të së njëjtës monedhë”/ Basha: Qytetarëve po u vidhet e ardhmja!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Inceneratorët dhe “Mali i Tiranës”, dy faqe të së njëjtës monedhë”/ Basha: Qytetarëve po u vidhet e ardhmja!

Inceneratorët dhe kulla “Mali i Tiranës” jaën dy faqe të së njëjtës monedhë.

 

Këshu është shprehur kreu i PD Lulzim Basha në një postim në Facebook.

 

Advertisement

Basha shkruan se miliona euro u janë vjedhur qytetarëve për inceneratorët, të cilat tashmë sipas tij po investohen në kulla.

 

Korrupsioni shton Basha i’u vjedh qytetarëve të ardhmen, varfëron familjet shqiptare.

 

Advertisement

“Partia Demokratike është e vendosur në mbështetjen tonë ndaj SPAK dhe e përkushtuar për miratimin dhe zbatimin e vetting-ut të politikanëve, sepse vetëm një politikë e pastër mund të sigurojë një ekonomi të fortë me mirëqenie dhe siguri për familjet shqiptare”, mbyll reagimin e tij kreu i PD.

 

Inceneratorët dhe “Mali i Tiranës” janë dy faqe të së njëjtës monedhë!

 

Advertisement

Afera korruptive e Inceneratorëve, për zbardhjen e të cilës Partia Demokratike ka bërë një betejë të gjatë publike, tashmë e faktuar si e drejtë nga arrestimet dhe sekuestrimet e SPAK, dhe pastrimi i parave përmes ndërtimit të kullave me bilance të padeklaruara dhe të falsifikuara, siç është rasti i fundit në zemër të Tiranës i kallëzuar në SPAK nga grupi i këshilltarëve bashkiakë të PD, janë dy faqe të së njëjtës monedhë.

 

Me aferën e inceneratorëve janë grabitur miliona euro nga xhepat e taksapaguesve shqiptarë. Këto para të korrupsionit qeveritar në bashkëpunim me krimin e organizuar dhe krimin ekonomik më pas pastrohen nëpërmjet skemave të ndërtimit të kullave luksoze në mes të Tiranës.

 

Advertisement

Korrupsioni i’u vjedh qytetarëve të ardhmen, varfëron familjet shqiptare, vret konkurrencën e ndershme, pengon rritjen ekonomike, cënon demokracinë dhe besimin tek institucionet. Raportet ndërkombëtare evidentojnë qartë se korrupsioni në qeverinë Rama ka arritur nivelin e kapjes së shtetit, ku qeveritarët dhe klientela politike e përdorin shtetin për interesat e tyre private në dëm të qytetarëve.

 

Lufta pa kompromis kundër korrupsionit është emergjencë kombëtare, prandaj Partia Demokratike është e vendosur në mbështetjen tonë ndaj SPAK dhe e përkushtuar për miratimin dhe zbatimin e vetting-ut të politikanëve, sepse vetëm një politikë e pastër mund të sigurojë një ekonomi të fortë me mirëqenie dhe siguri për familjet shqiptare.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy