Kamioni me drogë në Mal të Zi/ Policia jep detaje, kaloi nga pika kufitare Hani i Hotit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kamioni me drogë në Mal të Zi/ Policia jep detaje, kaloi nga pika kufitare Hani i Hotit

Policia e Shtetit ka dhënë informacion lidhur me lëndën natkotikr të kapur në Mal të Zi.

Sipas policisë, është kapur një kamion, brenda të cilit, autoritetet doganore dhe policore të Malit të Zi, kanë gjetur një sasi lënde narkotike cannabis sativa.

Advertisement

Nga veprimet e para hetimore të përbashkëta të kryera nga autoritetet doganore dhe policore të Malit të Zi dhe të Policisë së Shtetit, paraprakisht rezulton se kamioni ka kaluar nga pika e kalimit kufitar Hani i Hotit, Shkodër.

Grupi hetimor i ngritur në Policinë e Shtetit po vazhdon kryerjen e veprimeve procedurale në territorin e vendit tonë, duke koordinuar veprimet me palën malazeze.

Advertisement

Informacion më të detajuar do japim në përfundim të veprimeve të para hetimore.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy