Kapen 7 shoferë të droguar, njeri tentoi të korruptonte policinë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kapen 7 shoferë të droguar, njeri tentoi të korruptonte policinë

Policia rrugore e Tiranës ka arrestuar 7 persona pasi u kapen duke drejtuar mjetin e tyre nën efektin e lëndëve narkotike.

 

Shoferët e droguar në timon janë kapur në kuadër të masave të shtuara në akset kryesore të kryeqytetit për të parandaluar aksidentet dhe shkeljet rrugore.

 

Advertisement

Madje policia në dy raste ka gjetur edhe sasi droge që ishte fshehur në automjete.

 

Në këtë rast policia ka arrestuar dy drejtuesit si dhe dy pasagjerë.

 

Advertisement

Në pamjet e policisë duket që njëri prej shoferëve mundohet që krahas dokumenteve t’i ofrojë je sasi lekësh policisë që t’i shpëtojë arrestimit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy