Keqtrajtoi qenin e tij/ Procedohet 53-vjeçari në Lushnje

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Keqtrajtoi qenin e tij/ Procedohet 53-vjeçari në Lushnje

Një 53-vjeçar nga Lushnja është proceduar nga policia, pasi akuzoet për keqtrajtimin e kafshëve.

 

Burri me iniciale D.Gj është filmuar duke rrahur qenin e tij. Pas publikimit të pamjeve, policia është vënë në lëvizje, ku edhe ka arrestuar 53-vjeçarin. Ai akuzohet për veprën penale “Keqtrajtimi i kafshës”

 

Advertisement

Lushnjë

 

Në lidhje me një video të postuar në rrjetet sociale, në të cilën shfaqet një shtetas, duke keqtrajtuar një kafshë shtëpiake (qenin e tij), ju sqarojmë se:

 

Advertisement

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë, pas publikimit të pamjeve filmike, organizuan punën dhe shoqërun në Komisariat shtetasin që shfaqet në video.

 

Në vijim të veprimeve procedurale, u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin D. Gj., 53 vjeç, banues në Lushnjë, për veprën penale “Keqtrajtimi i kafshës”, pasi në lagjen “Kongresi”, Lushnjë, ky shtetas ka hedhur qenin e tij duke e keqtrajtuar, në shatervanin me ujë.

 

Advertisement

Drejtoria Vendore e Policisë Fier falënderon mediat dhe qytetarët që denoncojnë rastet e paligjshmërisë dhe i fton sërish ata që të denoncojnë çdo rast paligjshmërie në Komisariatin Dixhital dhe në numrin pa pagesë 112, duke iu garantuar anonimat të plotë dhe reagim të menjëhershëm e të paanshëm.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy