Konflikt i dhunshëm në Tiranë, policia parandalon vrasjen

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Konflikt i dhunshëm në Tiranë, policia parandalon vrasjen

Vrasja e një personi është parandaluar nga uniformat blu në Tiranë. Në një njoftim zyrtar policia bën me dije se dy persona janë përfshirë në një konflikt ku situata mund të kishte përshkallëzuar me përdorimin e armëve të zjarrit.

 

Në pranga është vënë dhe një person i tretë që ka tentuar të fshehë armën e një nga të përfshirëve në konfliktin. Të prangosurit janë Eris Bulku, Ibrahim Bulku (babë e birë) dhe Noldi Shima. Policia ka sekuestruar 1 armë zjarri pistoletë dhe 2 krehra me municion luftarak.

 

Advertisement

Njoftimi i policisë:

 

Tiranë/Finalizohet operacioni policor i koduar “Prevention”.

 

Advertisement

Falë ndërhyrjes në kohë nga shërbimet e Policisë së Komisariatit Nr. 6, parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i një konflikti me armë zjarri.

 

Vihen në pranga 2 shtetas që u përfshinë në konflikt dhe 1 shtetas tjetër që fshehu armën e zjarrit.

 

Advertisement

Sekuestrohen 1 armë zjarri pistoletë dhe 2 krehra me municion luftarak.

 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, pas marrjes së njoftimit për një konflikt me armë zjarri, në fshatin Pezë Helmës, menjëherë kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Prevention”.

 

Advertisement

Në kuadër të këtij operacioni u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve:

 

– N. Sh., 40 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”;

 

Advertisement

– E. B., 32 vjeç, banues në Pezë-Helmës, për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Moskallëzimi i krimit”;

 

– I. B., 60 vjeç, banues në Pezë-Helmës, për veprat penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

 

Advertisement

Falë ndërhyrjes në kohë të shërbimeve të Policisë është bërë i mundur parandalimi i konfliktit për motive të dobëta mes shtetasit E. B. dhe shtetasit N. Sh., i cili mbante me vete armë zjarri.

 

Gjatë konfliktit fizik, shtetasit N. Sh. i ka rënë në tokë arma e zjarrit, të cilën e ka marrë shtetasi I. B. (babai i shtetasit E. B.) dhe e ka fshehur për të shmangur përgjegjësinë ligjore.

 

Advertisement

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pistoletë me 2 krehra me fishekë.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy