Bëni Like Struga.info në Facebook


Korçë/ Rihapet aksi rrugor Shtyllë-Panarit, kalimi bëhet vetëm me zinxhirë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Korçë/ Rihapet aksi rrugor Shtyllë-Panarit, kalimi bëhet vetëm me zinxhirë

Rihapet edhe njëherë tjetër aksi rrugor Shtyllë-Panarit. Reshjet kanë qënë të shumta gjatë natës së kaluar dhe ditës së sotme.

 

 

Mjetet borëpasteuese të ndërmarrjes së shërbimeve publike pranë bashkisë Korçë kanë ndërhyrë edhe njëherë tjetër për të hapur këtë aks rrugor. Rruga është e kalueshmë për mjete të larta ndërsa për mjetet e tjera kalimi bëhet vetëm me zinxhirë.

Advertisement

 

 

Aktualisht po punohet edhe për kriposjen e kësaj rruge. Situata vazhdon të jetë tejet e vështirë sidomos në Majë të Mashkullorës aty ku trashësia e borës në vende të caktuara shkon edhe në lartësinë 2 metra për shkak të erërave të forta.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy