Krimet horror/ “Korrupsioni dhe paaftësia e sistemit të drejtësisë janë fajtore”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Krimet horror/ “Korrupsioni dhe paaftësia e sistemit të drejtësisë janë fajtore”

Ish deputetja e LSI, Silva Caka ka qenë e ftuar në studion e “Quo Vadis” ka diskutuar mbi ngjarjet e fundit kriminale në vend.

Ajo theksoi se problem më i madh qendron tek pandëshkueshmëria. Sipas saj, sistemi I drejtësisë iu ka garantuar kriminelëve një lloj pandëshkueshmërie.

Advertisement

“Problemi më i madh qendron tek pandëshkueshmëria. Sistemi, policia, prokurorët, politkanët kanë futur hundët dhe iu kanë garantuar këtyre njerëzve një lloj pandëshkueshmërie.

Ata janë të gatshëm apo të aftë të kryejnë shumë vepra penale gati horror dhe nuk kanë marrë mbrapsht as ndëshkueshmërinë, sepse gjithçka qepet brenda zyrave të komisariateve apo prokuroreve. Kjo vjen si pasojë e korrupsionit por edhe e neglizhëncës” u shpreh Caka

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy