Maqedonia e Veriut shpall 3 ditë zie kombëtare

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Maqedonia e Veriut shpall 3 ditë zie kombëtare

Maqedonia e Veriut ka shpallur 3 ditë zie kombëtare pas ngjarjes tragjike ku 45 udhëtarë humbën jetën pasi autobusi i tyre u aksidentua dhe më pas u dogj.

Flamujt në Maqedoninë e Veriut janë ulur në gjysmështizë në nder të viktimave.

Autobusi u aksidentua në një autostradë në Bullgari. Viktimat ishin turistë të cilët po ktheheshin nga Stambolli.

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, tha më herët gjatë një lidhje live me Klan News se mes viktimave ka edhe fëmijë të moshës 5-vjeçare.

Advertisement

Tragjedisë kanë mundur që t’i shpëtojnë vetëm 7 persona. Sipas ministrit, ata ndodheshin në fundin e autobusit, dhe kanë pasur kohë që të thyejnë xhamat pasi kanë shpërthyer flakët që u morën jetën 45 të tjerëve./

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy