Merr flakë banesa në Lushnje/ Po gatuante me bombël, shpëton mrekullisht e moshuara

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Merr flakë banesa në Lushnje/ Po gatuante me bombël, shpëton mrekullisht e moshuara

Kati i parë i një pallati në Lushnje është përfshirë nga flakët. Si pasojë është shkrumbuar një banesë, ndërsa flakët kanë rrezikuar te gjithë ndërtesën. Nga të dhënat e para mësohet se shkak është bërë bombola me të cilën po gatuante një e moshuar. Fatmirësisht, kjo e fundit ndodhej jashtë banesës në momentin e flakëve.

 

Forcat zjarrfikëse kanë ndërhyrë dhe kanë izoluar flakët. Raportohet vetëm për dëme të mëdha materiale në banesën e katit të parë.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy