Mes debatesh dhe incidentesh/ Seanca plenare mbyllet pas një orë e gjysëm

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mes debatesh dhe incidentesh/ Seanca plenare mbyllet pas një orë e gjysëm

Mbas nje orë e gjysëm diskutimesh dhe përplasjesh ka përfunduar seanca plenare.Ky vendim erdhi pas propozimit të kreut parlamentar të PS Taulant Balla.

 

Janë bërë shkakë veprimet e deputetëve të opozitës të cilët po tentonin të nderprisnin fjalët e deputetëve të PS.

 

Advertisement

Ka qenë Flamur Noka ai i cili duke i fryrë një bilbili është bërë shkakë për ndërprerjen e seancës disa herë. Për këtë veprim kuvendi mori vendim për përjashtimin e Nokës nga seanca plenare.

 

Kryedemokrati Sali Berisha ka folur për mediat pas përfundimit të seancës duke thënë se reagimi i zonjave në kuvend i jep shkasë që te hetoj më shumë rreth tyre.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy