Bëni Like Struga.info në Facebook


Meta për Quo Vadis: Opozita do shënojë fitore bindëse në Tiranë, Elbasan e Durrës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Meta për Quo Vadis: Opozita do shënojë fitore bindëse në Tiranë, Elbasan e Durrës

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta është shprehur i bindur në fitoren e opozitës, të paktën në tre bashkitë kryesore.

 

Tirana, Elbasani dhe Durrësi sipas Metës do të kenë fitore të sigurt, pasi emrat e dalë nga primaret janë superkandidatë dhe me integritet.

 

Advertisement

Nuk shoh asnjë skenar tjetër përveç fitores. Jo vetëm në Tiranë, por edhe në Durrës, Elbasan. Këto tre bashki janë të sigurta sepse i njoh por jam përqëndruar edhe vetë  gjatë kësaj fushate. Pa dyshim që potenciali është për fitore sa më buindëse në të gjithë vendin. Kanidatët janë superkandidatë. Jo vetëm kandidatët që identifikohen me ndryshimin sepse janë fugura të reja por edhe bashkëpunuese me komunitetin. Është nevoja për një ndryshim të përgjithshëm dhe kjo është favorizuese”, tha ai.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy