Bëni Like Struga.info në Facebook


Moti i keq/ Në Fier situata e qetë, po punohet për rikthimin e energjisë në Mallakastër

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Situata për shkak të motit të keq dhe reshjeve të denrdura, në territorin e qarkut Fier  është e qetë.

 

 

Nga struktura vendore të MC, nuk kemi raportime për situata problematike.

Advertisement

 

 

Gjatë natës ka pataur reshje shiu me intesitet të ulët deri mesatar por pa shkaktuar kufizime në lëvizje apo akses në marrjen e shërbimeve .

 

Advertisement

 

Më konkretisht situata rezulton si vijon :

1️⃣- Furnizime me ujë të pijshëm nuk ka problem.

2️⃣- Akset  rrugore, rurale dhe nacionale janë

Advertisement

 të kalueshme normalisht.

3️⃣- Hidrovoret janë në gatishmëri të plotë pune.

4️⃣- Niveli i ujit në lumenjt Vjosa, Seman dhe Shkumbin është brenda shtratit dhe në kuota normale.Niveli i Vjosës në pikëmatjen e urës së Mifolit është 4 m

5️⃣-Prezence uji në toka bujqësore nuk ka.

Advertisement

6️⃣- Kemi ndërprerje të energjisë elektrike, në Fshatin Kutë, Njësinë Administrative Fratar, bashkia Mallakastër.

Grupet e punës janë në terren dhe po punohet për riparimin e difekteve.

Ditë të mbarë !

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy