Ngujoji familjen për 6 vjet/ Gjykata vendos mjekim të detyrushëm në spital për 52-vjeçarin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ngujoji familjen për 6 vjet/ Gjykata vendos mjekim të detyrushëm në spital për 52-vjeçarin

52-vjeçari Xherxh Laçi, i arrestuar se ngujoi familjen e tij për 6 vjet me radhë, u lirua nga burgu. Ndaj tij, gjykata vendosi masën “mjekim i detyrueshëm në spital”.

 

 

Sipas policisë, Laçi ushtronte dhunë sistematike ndaj familjarëve, ndërsa u kishte ndaluar dy fëmijëve të tij të mitur të shkonin në shkollë.

Advertisement

 

 

Gjatë kontrollit që uniformat blu ushtruan në shtëpinë e tij, gjetën në oborr 700 fishekë luftarakë dhe krehëra automatiku.

 

Advertisement

 

6 vjet më parë Xherxh Laçi u arrestua pasi terrorizoi zonën e 5-majit, duke qëlluar me automatik.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy