Nuk u regjistrua në zgjedhje/ PD ankimon në KAS vendimin e KQZ

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nuk u regjistrua në zgjedhje/ PD ankimon në KAS vendimin e KQZ

Partia Demokratike ka ankimuar në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve vendimin e KQZ për të mos e regjistruar në zgjedhjet vendore të 14 majit. Ankimimi u depozitua nga përfaqësuesi ligjor i PD, Indrit Sefa, i cili e kishte paralajmëruar prej kohësh këtë hap ligjor.

 

PD akuzoi kryekomisionerin e KQZ, Ilirian Celibashi se po interpreton gabim ligjin duke dhënë vendim politik në dëm të kësaj force politike.

 

Advertisement

KQZ i la 48 orë kohë PD që të plotësonte dokumentet për regjistrimin e PD, duke arsyetuar se autorizimi i dhënë nga Lulzim Basha për delegim kompetencash ishte i paplotë. Ky vendim nuk u pranua nga PD duke bërë të qartë se nuk do të depozitonte asnjë dokument shtesë me pretendimin se procedurat ishin kryer konform me ligjin.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy