Paloka sulmon Ramën dhe Veliaj: Qënie të pështira, ne sot jemi në “luftë” me lolot e Sorosit ne Tirane

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Paloka sulmon Ramën dhe Veliaj: Qënie të pështira, ne sot jemi në “luftë” me lolot e Sorosit ne Tirane

Shpallja non-grata e Berishes edhe nga Britania, ka sjell reagimin e shume eksponenteve te Partise Demokratike.

EWdi Paloka permes nje postimi ne facebook shkruan se askush nuk ka thene qe Rama kontrollon qeverite e vendeve te medha, por sipas tij, kryeministri eshte thjesht nje lolo i Sorosit ne Tirane.

Paloka madje nuk e kursen gjuhen e ashper dhe ofenduese ndaj Rames dhe Veliajt, te cilat i quan qenie te peshtira.

Advertisement

Me te drejte disa miq me pyesin : “Mos po i japim Rames fuqi qe nuk i ka duke krijuar idene qe ai kontrollon DASH dhe qeverine e BM?”
E verteta eshte se askush nuk ka thene se Rama kontrollon e ka fuqi mbi qeverite e ketyre vendeve. Ne fakt Rama eshte thjeshte nje lolo e pikerisht per kete ju duhet ne pushtet atyre qe kane interesat e tyre ne Shqiperi dhe rajon.
E kam thene dhe here tjeter; Rama, Veliaj dhe gjithe raca e tyre, jane perzgjedhur, jane financuar dhe promovuar per te qene ne pushtet , pikerisht pse jane keta qe jane, qenie qe personifikojne me te keqen e me te neveritshmen e njeriut. Ata jane ne pushtet dhe mbahen ne pushtet pikerisht se jane te shantazhueshem dhe lehtesisht te perdorshem nga monstra si Soros . Eshte ky i fundit qe fuqine e miliardave qe zoteron e perdor per spekullime e per te korruptuar politikane te te gjitha niveleve qe pastaj nga ana tjeter i sherbejne per te shtuar milionat e miliardat e tij. Kjo eshte nje e vertete e njohur dhe e denoncuar jo prej nesh, po nderkombetarisht.
Po fakti qe Soros e ka kete fuqi , te loboje e ndikoje dhe ne qeveri te vendeve te fuqishme, nuk duhet te na beje pesimiste e thjeshte te ngreme duart. Ne duhet te bejme nje zgjedhje dhe zgjedhjet jane dy;
– ose dorezohemi dhe lejojme qe Shqiperia te shitet, te coptohet, te vidhet, te varferohet e te shpopullohet
– ose perballemi dhe luftojme per te mos lejuar qe disa qenie te peshtira si Rama e Veliaj, te shkatrrojne vendin dhe jetet tona, per interesa te nje monstre nderkombetare si Soros dhe xhepit te tyre.
E mos degjoni ata qe thone se beteja qenka me SHBA dhe MB, jo. Betejen e kemi me letyrat tona qe jane vene ne sherbim dhe po shkatrrojne vendin e tyre vetem qe Soros te shtoje ca miliona dhe influence me teper. Mjafton qe ne te shporrim dy qelbesira si Rama e Veliaj dhe asgje nuk do te mbetet nga ajo qe sot duket si fuqi e pamundur per tu mposhtur. E kane bere te tjeret, duhet ta bejme dhe ne , ndryshe na pret nje fund si Guinea apo Sri Lanka.
Zgjedhjen e kemi vete ne dore. Une timen e kam bere!

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy