Pamjet nga protesta “Policia të vret, nuk të mbron”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pamjet nga protesta “Policia të vret, nuk të mbron”

Qytetarë të shumtë janë mbledhur dhe po protestojnë përpara Ministrisë së Brendshme në Tiranë.

Protestuesit kërkojnë drejtësi për ngjarjen e Himarës dhe dorëheqjen e Ministrve të Turizmit dhe të Brendshëm ndërsa në duar mbajnë pankarta të ndryshme.

Advertisement

“Policia të vret nuk të mbron”- shkruhet.

Protesta e qytetarëve mbështet nga Partia Demokratike dhe fronti opozitar.

Advertisement

Në shesh ka mbërritur edhe kreu i PD Sali Berisha si edhe deputetë të tjerë demokratë.

Në protestë ka mbërritur edhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Advertisement

Pamjet nga protesta “Policia të vret, nuk të mbron”

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy