Paralajmërimi i Metës: Zgjedhjet e përgjithshme mund të jenë më shpejt se vendoret

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Paralajmërimi i Metës: Zgjedhjet e përgjithshme mund të jenë më shpejt se vendoret

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka paralajmëruar zgjedhje parlamentare të parakohshme.

Ndonëse vitin që vjen qytetarët do të zgjedhin drejtuesit e tyre vendorë, për Metën zgjedhjet për ligjvënësit e rinj mund të jenë më parë.

Advertisement

“Zgjedhjet lokale janë afër, nuk i shtyjmë dot siç i shtymë ato që nuk u regjistrua as Luli, edhe pse mund të ndodhë të mbahen përpara ato të përgjithshmet. Duhet bërë që tani puna dhe oponenca për çështjet lokale sepse nuk ka asnjë përfaqësues opozitar në këshilla”, tha Meta.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy