Parandalohet ngjarja e rëndë kriminale në Fier, 29-vjeçari i dyshuar për rrëmbim kapet me bidona benzine të montuara për shpërthim

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Parandalohet ngjarja e rëndë kriminale në Fier, 29-vjeçari i dyshuar për rrëmbim kapet me bidona benzine të montuara për shpërthim

Policia e Fierit ka arrestuar 29-vjeçarin, Albi Mecini, të cilit iu kapën mbi 21 kilogramë lëndë plasëse të montuara për shpërthim në distancë. Sasia e lëndës plasëse ishte e ndarë në dy çanta, të cilat u u gjetën në afërsi të automjetit të të arrestuarit.

 

Gjithashtu policia ka gjetur dhe tre bidona me benzinë, ndërsa dyshohet se do të kryhej një ngjarje e rëndë kriminale.

 

Advertisement

Së bashku me të janë shpallur në kërkim dhe dy persona të tjerë, Arafat Manërkolli dhe Ervis Cukali, të dyshuar si bashkëpunëtorë të 29-vjeçarit. Albi Mecini dhe një 25-vjeçar i shpallur në kërkim nga Policia, janë të dyshuar dhe për rrëmbimin dy personave në t në Sarandë, ngjarje e ndodhur në 9 maj të këtij viti.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy