Përditësimi i të dhënave nga KQZ/ Pjesëmarrja e qytetarëve në votime mbi 34%

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përditësimi i të dhënave nga KQZ/ Pjesëmarrja e qytetarëve në votime mbi 34%

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat lidhur me numrin e pjesëmarrjes në zgjedhjet vendore. Sipas përditësimit më të fundit, deri në orën 17:00 kanë marrë pjesë në votim 34.54 e qytetarëve.

 

Në bashkitë më të mëdha të vendit raportohet se Tirana ka 37.43 % pjesëmarrje, Elbasani 34.11 %, Durrësi 31.01 % dhe Fieri 28.59 %.

 

Advertisement

Ndërkohë, komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi njofton se 14 mijë e 654 qytetarë shprehën vullnetin e tyre për herë të parë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy