Përfaqësuesit e SPAK në SHBA/ Zbardhen rezultatet e takimit me DEA-n

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përfaqësuesit e SPAK në SHBA/ Zbardhen rezultatet e takimit me DEA-n  

Kreu i SPAK Arben Kraja, drejtuesja e BKH Aida Hajnaj dhe prokurori Vladimir Mara kanë zhvilluar një takim me përfaqësuesit e DEA-s.

Si rezultat i takimit mes tyre, ishte bashkëpunimi më efektiv, shkëmbim eksperiencash informacioni me qëllim rritjen e efektivitetit të goditjes së grupeve kriminale që trafikojnë substanca narkotike.

Advertisement

SPAK është i vendosur për të garantuar ndëshkim ndaj kujtdo dhe ndaj çdo pasurie me prejardhje nga trafiqet e drogës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy