Përkeqësohet situata e zjarrit në Bushat/ Flakët u afrohen shtëpive dhe varrezave

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përkeqësohet situata e zjarrit në Bushat/ Flakët u afrohen shtëpive dhe varrezave

Është përkeqësuar situate e zjarrit në Bushat, që ka rënë pasditen e sotme.

Për shkak edhe të erës, flakët që përfshinë malin e Zefjanës, tashmë u janë afruar banesave dge varrezave të fshatit.

Advertisement

Vetë banorët po luftojnë për të vënë nën kontroll zjarrin, i cili po rrezikon shtëpitë e tyre.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy