Përlotet ish trupëroja i Fatos Nanos/ “Unë do të mbetem gjithmonë Tori i Nanos, ai ka vuajtur gjithmonë nga kjo sëmundje” 

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përlotet ish trupëroja i Fatos Nanos/ “Unë do të mbetem gjithmonë Tori i Nanos, ai ka vuajtur gjithmonë nga kjo sëmundje” 

Truproja e ish kryeministrit, Fatos Nano, ka rrëfyer si ishte të punoje me ish liderin e socialistëve. I ftuar në Vizionin e Pasdites, truproja që njihet si Tori i Nanos thekson se u ofruar vullnetarisht për të mbrojtur ish kryesocialistin e më pas ky i fundit e përzgjodhi.

 

Gjendja shëndetësore e Nanos ka bërë që ai të përlotet në studio, ndërsa tregon se fillimisht nuk e besonte se ai ishte shtruar në spital.

 

Advertisement

“Ka pas vuajtur nga frymëmarrja. Nuk para i besoja, por pastaj pyeta miqtë, kolegët, persona që i rrinë afër dhe ishte e vërtetë. Me thënë të drejtën u prek shumë. Arsyeja pse u preka, sepse për ato vite sa punova afër atij kam shkuar vetë vullnetarisht, pastaj më zgjodhi, në thonjëza kam braktisur familjen, prindërit. Unë kam fituar vetëm një gjë nga ajo punë, emrin e madh Tori i Nanos, asgjë tjetër.

 

Intervista e plotë:

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy