Plagosja e 43-vjeçarit në fshatin Luz i Vogël, arrestohet një nga autorët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Plagosja e 43-vjeçarit në fshatin Luz i Vogël, arrestohet një nga autorët

Policia e Durrësit ka arrestuar një nga autorët e dyshuar të plagpsjes së 43-vje♪5arit, gjatë konfliktit të ndodhur dje në fshatin Luz i Vogël.

Në pranga ra shtetasi E. D., 26 vjeç, banues në Kavajë, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Nga veprimet hetimore dyshohet se 26-vjeçari, në bashkëpunim me shtetasit V. T. dhe F. D. alias B. T., gjatë një konflikti për motive të dobëta, kanë plagosur me armë zjarri shtetasin E. D., 43 vjeç, i cili ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.

Vijon puna për arrestimin e dy personave të tjerë./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy