Plas dhuna në Bilisht/ Burrë e grua rrahin njëri-tjetrin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Plas dhuna në Bilisht/ Burrë e grua rrahin njëri-tjetrin

Policia e Devollit ka proceduar penalisht në gjendje të lirë dy bashkëshortët.

Në një njoftim për media, blutë bëjnë me dije se ata kanë dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht njëri-tjetrin.

Advertisement

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Devoll referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin D. T. dhe për shtetasen A. T.(bashkëshortë), banues në fshatin Braçanj, Devoll, për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi dyshohet se kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj njëri-tjetrit.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy