Plumba drejt lokalit në Kamëz

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Plumba drejt lokalit në Kamëz

Qëllohet me arme drejt nje lokali ne Kamez.

Ngjarja ka ndodhur ne oren 5 te mengjesit te kesaj te shtune.

Lokali është në pronësi të Astrit Lami, por aktualisht perdorej nga shtetasi Ndriçim Mullaj.

Paraprakisht po hetohet ndonjë konflikt i pronarit ose qiraxhiut, edhe pse të dy kanë deklaruar se nuk kanë konflikte.

Advertisement

Si pistë të dytë kanë atë që autorët mund të kenë ngatërruar objektiv.

Lokali fatmiresisht ka qene i mbyllur dhe nuk ka pasur te lenduar

 

Kamzë/Informacion paraprak

Advertisement

Më datë 11.03.2023, rreth orës 05:10, në Kamëz, në bulevardin “Donald Trump”, janë thyer (dyshohet me armë zjarri) xhamat e lokalit në pronësi të shtetasit N. M..

Lokali në ato momente ka qenë i mbyllur.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy