Presidenti i Azerbajxhanit viziton për herë të parë Shqipërinë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka mirëpritur sot Tiranë, Presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, i cili viziton për herë të parë Shqipërinë.

 

 

Vizita e delegacionit të nivelit të lartë nga Azerbajxhani, ku Presidenti Aliyev shoqërohet ndër të tjera dhe nga anëtarë të kabinetit qeveritar, shënon një pikë të rëndësishme të marrëdhënies dypalëshe Shqipëri-Azerbajxhan.

Advertisement

 

 

Kreu i Shtetit të Azerbajxhanit u prit në një ceremoni shtetërore në Pallatin e Brigadave.

 

Advertisement

 

Presidenti Begaj dhe Presidenti Aliyev po mbajnë aktualisht një deklaratë për mediat.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy