Prokuroria e Posaçme mbyll hetimet për Safet Gjicin dhe Alma Kaçin, dosja kalon për gjykim

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Prokuroria e Posaçme mbyll hetimet për Safet Gjicin dhe Alma Kaçin, dosja kalon për gjykim

Prokuroria e Posaçme ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar kërkesën për gjykim ndaj ish-kryebashkiakut të Kukësit, Safet Gjici. Ai akuzohet për veprën penale ‘korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetëror apo i të zgjedhurve vendor’, ndërsa Kaçi akuzohet për ‘korrupsion aktiv’.

 

Gjithashtu së bashku me të do të nisë gjykimi edhe për Alma Kaçin. Safet Gjici u arrestua pas videos erotike në zyrën e tij.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy