Pronarja e një agjencie falsifikonte teste Covid për kalim kufiri, arestohet nga policia

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pronarja e një agjencie falsifikonte teste Covid për kalim kufiri, arestohet nga policia

Arrestohet pronarja e një agjencie udhëtimi, për falsifikim të testeve të Covid-19, në emër të një klinike në Tiranë.

Në kuadër të operacionit “Testet” u arrestua në flagrancë shtetasja Arjana Reçi, 56 vjeçe, banuese në Durrës, pronare e një agjencie udhëtimi, e cila falsifikonte testet e Covid-19, në emër të një klinike në Tiranë.

Advertisement

Gjithashtu, në kuadër të operacionit, në bashkëpunim edhe me Policinë Kufitare në Portin e Durrësit, u kapën dhe u proceduan penalisht dy shtetas, të cilët tentuan të kalonin kufirin për në Itali, me teste të falsifikuara nga pronarja e agjencisë së udhëtimit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy