Protesta para kryeministrisë/ Berisha dhe Meta i bashkohen mbështetesve të tyre

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Protesta para kryeministrisë/ Berisha dhe Meta i bashkohen mbështetesve të tyre

Sali Berisha dhe Ilir Meta i janë bashkuar mbështetesve të tyre nga selitë respektive te partive, me destinacionin final, bulevardin para kryeministrisë.

 

Berisha doli nga godina e partisë demokratike bashkë me glamur Nokën dhe Luciano Bocin, dhe i shoqëruar nga dhjetëra mbështetes lëvizi në këmbë drejt zonës para kryeministrisë.

 

Advertisement

Edhe Ilir Meta ndoqi të njëjtin itinerar, nga selia e Partisë së Lirisë drejt bulevardit, edhe ai duke pasur në krah përfaqësues të partisë dhe militante.

 

Teksa foli per mediat gjate ecjes per tiu bashkuar protestuesve para kryeministrise, Ilir Meta tha se  revolucioni i  opozites eshte i destinuar te fitoje.

 

Advertisement

Në podiumin e ngritur para kryeministrisë pritet të flasin 10 persona.

 

Protesta e opozites zhvillohet ne nje kohe, kur ne gjykaten e apelit eshte duke u zhvilluar seanca per vulen e PD qe pretendohet nga grupi i Berishes dhe i Alibeajt.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy