Protesta/ Qytetarët ndezin qirinj në shkallët e Kryeministrisë (Pamjet)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Protesta/ Qytetarët ndezin qirinj në shkallët e Kryeministrisë (Pamjet)

Pas marshimit nga Ministria e Brendshme, qytetarët kanë ndezur qirinj si homazh për të miturën që u vra nga mjeti lundrues në Himarë.

Në dyert e kryeministrisë është vendosur edhe pankarta ku kërkohet dorëheqja e kryeministrit dhe ministrave.

Advertisement

Gazetarja e Vizion Plus Enkeleda Mema raporton nga bulevardi se protestuesiot bëjnë thirrje për drejtësi ndrsa kërkojnë të merren masa që raste të tilla të parandalohen.


Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy