Qëlloi me armë në banesën e 61-vjeçarit, duke rrezikuar jetën e anëtarëve të familjes/ Arrestohet i riu në Skrapar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Qëlloi me armë në banesën e 61-vjeçarit, duke rrezikuar jetën e anëtarëve të familjes/ Arrestohet i riu në Skrapar

Një 34-vjeçar është arrestuar nga policia në Skrapar, pasi qëlloi me kallashnikov brenda një banese, duke rrezikuar edhe jetën e anëtarëve të familjes.

 

Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në datën 20 gusht në orën 23:00, ndërsa shkak dyshohet se kanë qenë debate për motive të dobëta që i riu ka pasur me anëtarët e familjes së 61-vjeçarit S.H.

 

Advertisement

Arma e zjarrit kallashnikov me të cilën u qëllua, dhe 21 fishekë luftarak, u gjetën dhe u sekuestruan nga Policia, në cilësinë e provës materiale.

 

Qëlloi me armë zjarri kallashnikov, brenda një banese, dhe iu rrezikoi jetën anëtarëve të një familjeje, për motive të dobëta, kapet dhe vihet në pranga 34-vjeçari.

 

Advertisement

Sekuestrohet arma e zjarrit kallashnikov dhe 21 fishekë luftarak.

 

Pas marrjes së njoftimit se rreth orës 23:00, të datës 20.08.2023, brenda një banese në fshatin Potom, ishte qëlluar me armë zjarri, shërbimet e Komisariatit të Policisë Skrapar kanë organizuar punën dhe kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje, me qëllim arrestimin e autorit.

 

Advertisement

Si rezultat i veprimeve të shpejta të shërbimeve të Policisë së Skraparit, në bashkëpunim me ato të Forcës së Posaçme Operacionale të DVP Berat, u kap dhe u vu në pranga shtetasi L. T., 34 vjeç, banues në fshatin Potom, Skrapar.

 

Shtetasi L. T. ka qëlluar me armë zjarri kallashnikov, drejt mureve të banesës së shtetasit S. H., 61 vjeç, për të kanosur anëtarët e familjes së këtij shtetasi, për shkak të një konflikti për motive të dobëta që kishte me ta.

 

Advertisement

Arma e zjarrit kallashnikov me të cilën u qëllua, dhe 21 fishekë luftarak, u gjetën dhe u sekuestruan nga Policia, në cilësinë e provës materiale.

 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy