Raketat ruse në Poloni/ Rama: Jemi seriozisht të shqetësuar

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për sulmin me raketa në Poloni, që sipas mediave ndërkombëtare kanë qenë nga Rusia.

 

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Rama thotë se Shqipëria është seriozisht e shqetësuar për lajmet mbi shpërthimet.

 

Advertisement

Në një mesazh drejtuar kryeministrit polak, Mateusz Moraëiecki, kreu i qeverisë ofron mbështetje për shtetin anëtar të NATO-s.

 

Mateusz Morawiecki, Shqipëria është seriozisht e shqetësuar për lajmet mbi shpërthimet në Poloni. Ju keni solidaritetin dhe mbështetjen tone”, shkruan Rama.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy