Rama në Japoni, takon kreun e Kuvendit dhe përfaqësues të biznesit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rama në Japoni, takon kreun e Kuvendit dhe përfaqësues të biznesit

Në ditën e parë të vizitës zyrtare në Japoni, kryeministri Rama u takua me kryetarin e kuvendit.

 

Gjatë bisedës, Rama shoqërohej nga ministret e Ekonomisë, Mjedisit dhe Bujqësisë.

 

Advertisement

Më herët, kryeministri bashkë me disa anëtarë të qeverisë u takua edhe me drejtues të federatës japoneze të biznesit dhe përfaqësues të ndryshëm ekonomik.

 

Në axhendën e takimeve është edhe ai me kryeministrin japonez, Fumio Kishida. Ky i fundit do të shtrojë një darkë për delegacionin shqiptar.

 

Advertisement

Vizita zyrtare disa ditore në Japoni e kryeministrit Rma vjen në 42-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy