Reforma në drejtësi, Vasili: Rama ka bërë pazar me SPAK për të kontrolluar pushtetin, çfarë iu garantua Dumanit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Reforma në drejtësi, Vasili: Rama ka bërë pazar me SPAK për të kontrolluar pushtetin, çfarë iu garantua Dumanit

Shkëmbim mandatesh, e ka cilësuar deputeti i Partisë së Lirisë “marrëdhënien” mes kryeministrit Edi Rama dhe SPAK.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Vasili tregon ato që ai i quan si pazare mes drejtësisë së re dhe qeverisë.

Narkopazari Rama-SPAK, shkembim mandatesh 9 vjecare me mandate zgjedhjesh te vjedhura! Reforma ne drejtesi apo realisht Ramaforma eshte sot hapur nje narkopazar thene thjesht:  “nje shkembim mandatesh”.

Eshte nje super pazar mafioz, shkembim mandatesh ne funksion te narkokontrollit te pushtetit dhe drejtesise nga Edi Rama.

Advertisement

Ramaforma apo “shkembimi i mandateve” lindi me zgjedhjen antikushtetuese teresisht mafioze me 69 vota nga 84, qe kerkonte Kushtetuta, te Prokurores se Pergjithshme Arta Marku permes te ciles u hap autostrada e kapjes se Keshillit te Larte te Prokurorise dhe  SPAK, te cileve ju dhuruan mandatet me qellimin e vetem kapjen e tyre nga Rama dhe garantimin e pandeshkueshmerise se tij.

SPAK duke përlarë keto mandate 9 vjeçare duhej ti kthente detyrimisht Rames pjesen e dyte te pazarit, qe ishin mandatet politike ne zgjedhje parlamentare dhe lokale”, shkruan Vasili.

Deputeti i Partisë së Lirisë tregon më tej edhe garancinë që sipas tij kreu i SPAK Altin Dumani ka marrë nga Edi Rama.

Kurajua vjen se Ramaforma i garanton Dumanit qe vendimet merren “afermenç sic i kerkon ai”, pra qe te godase e veproje me regji dhe pa ndeshkuar kurre Ramen, megjithë malin e pergjegjesive korruptive kriminale, qe rendojne mbi të dhe qeverine e tij.

Advertisement

Pasi SPAK bllokoi dosjet e korrupsionit, mbylli syte, taposi veshet per krimet masive zgjedhore per zgjedhjet parlamentare te 25 qershorit 2021 dhe zgjedhjet lokale te 14 majit 2023, tani kerkon ne shkembim mandate 9 vjeçare shtesë..

Pra shkembimi i mandateve vazhdon: mandate politike zgjedhore per Ramen dhe mandate 9 vjecare per Dumanet e SPAK.

Rezultati final i supet pazarit te shkembimit te mandateve eshte: lulezimi i korrupsionit, i narkoshtetit, i  narkodrejtesise dhe i pandeshkueshmeria se Rames e bandes se tij”, shkruan Vasili./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy